Dom pomocy społecznej - Konwent Bonifratrów w Zebrzydowicach


Grillowanie
Grillowanie
2018-07-24

24 lipca obchodziliśmy solenizantów lipcowych przy wspólnym grillu i muzyce biesiadnej. Piękna, słoneczna pogoda, pieczone kiełbaski i warzywna przysmaki sprawiły, że wszyscy bardzo miło spędzili czas.

czytaj dalej

Wczasy nad morzem
Wczasy nad morzem
2018-06-26

W dniach od 12 do 22 czerwca 2018 roku podopieczni naszego Domu odpoczywali i relaksowali się w Darłówku na turnusie rehabilitacyjnym. Każdy uczestnik w czasie pobytu korzystał z zabiegów leczniczych, spacerów i plażowania. Niezapomniane wrażenia pozostawiła jednak wycieczka i zwiedzanie Śledziowej Zagrody oraz rejs statkiem po Bałtyku.Wieczorami natomiast wspólne grillowanie, śpiewanie i zabawy taneczne sprawiały, że można było zapomnieć o zwykłej codzienności.

czytaj dalej

Reprentujemy nasz Dom w Konarach
Reprentujemy nasz Dom w Konarach
2018-06-25

19 czerwca 2018roku przedstawiciele Naszego Domu brali udział w Małopolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych w Konarach. Impreza na szczeblu wojewódzkim cieszy się dużą popularnością i jesteśmy dumni, że mogliśmy również w niej uczestniczyć. Liczne atrakcje i konkurencje dawały możliwości nie tylko wykazania się swoimi umiejętnościami ale również zmotywowały do rozwijania nowych zainteresowań. Pan Mirosław i Grzegorz uczestniczyli w warsztatach mydlarskich, w czasie których powstały piękne kolorowe mydła- prawdziwe dzieła sztuki. W zawodach sportowych brali natomiast udział Panowie: Krzysztof, Stanisław, Michał i Zbigniew. Okazali się oni bardzo dobrym zespołem w przeciąganiu liny. W tym dniu wszyscy wrócili do Domu z dyplomami, nagrodami i oczywiście z medalami. Serdecznie gratulujemy Panom.

czytaj dalej

Wycieczka do ZOO
Wycieczka do ZOO
2018-06-25

Na początku czerwca, korzystając z pięknej słonecznej pogody, jedenastu mieszkańców Domu Pomocy odwiedziło krakowskie ZOO. Była to wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń i zostanie zapamiętana jeszcze na długo.

czytaj dalej

Majówka u Bonifratrów
Majówka u Bonifratrów
2018-06-01

W dniach 26 i 27 maja 2018roku zorganizowana została " Majówka u Bonifratrów".
Przedstawiamy krótką relację z majówki. Pierwszą częścią wieczoru była premiera "Zebrzydowskich sianokosów", następnie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w projekt oraz refleksje po obejrzeniu filmu. Kolejnym punktem programu było odprawienie majówki w ogrodzie pod figurą Maryi. Po zakończonej majówce został poświęcony nowy bus dla DPS w Zebrzydowicach. Całość zakończyła się Mszą św.

czytaj dalej

W czasie wolnym
W czasie wolnym
2018-06-01

Aby każdy dzień mijał przyjemnie i atrakcyjnie prowadzone są zajęcia w pracowni animacji czasu wolnego. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie tj. zajęcia kreatywne, plastyczne,kulinarne, teatralne, ruchowe, liczne wycieczki i wyjazdy. Pracownia ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których nigdy nie brakuje . Pasja Pani Lucynki powoduje, że panowie nie marnują czasu, aktywnie uczestnicząc rozwijają swoje zainteresowania.

czytaj dalej

Letnia Olimpiada
Letnia Olimpiada
2018-05-22

15 maja 2018 r, jak co roku, zgodnie z tradycją w Naszym Domu została zorganizowana LETNIA OLIMPIADA. Wszyscy chętni mieszkańcy brali udział w przygotowanych przez Panią Iwonkę konkurencjach sportowych tj. biegi, rzut piłką lekarską, tor przeszkód i rzuty do celu. Imprezie towarzyszyła w pełni sportowa atmosfera, a do ruchu zagrzewała muzyka. Wszyscy byli wspaniali i zostali wyróżnieni, jednak I miejsce przypadło Zbigniewowi Krężelokowi, II miejsce- Mariuszowi Sikorze i III miejsce Józefowi Nowickiemu. Wszystkim serdecznie gratulujemy. !!

czytaj dalej

Mali aktorzy
Mali aktorzy
2018-05-22

To miło, gdy możemy brać udział w spotkaniach z kulturą. Wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej nasi mieszkańcy Domu Pomocy mieli możliwość oglądać przedstawienie teatralne pt. "Ładna, duża bestia" . Aktorami byli uczniowie Grupy Teatralnej z Parafii w Zebrzydowicach. Serdecznie im dziękujemy za przybycie i piękne, pełne morału przedstawienie.

czytaj dalej

Wycieczka do Zakopanego
Wycieczka do Zakopanego
2018-05-15

9 maja 2018 roku mieszkańcy Domu Pomocy podziwiali piękno naszych polskich gór. Wraz z Panią Lucynką, Panią Iwoną i Panem Markiem pokonywali górskie szlaki.
Przeszli długą drogę spacerując Rusinową Polaną, uczestniczyli we Mszy św na Wiktorówkach, zobaczyli skocznie.
Piękna pogoda, dobre humory i pyszny obiad... Czego chcieć więcej?

czytaj dalej

ZEBRZYDOWSKIE SIANOKOSY
ZEBRZYDOWSKIE SIANOKOSY
2018-05-15

Na terenie Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach, z udziałem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pracowników został nakręcony film pt. "Zebrzydowskie Sianokosy". Realizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Dobroczynne im. Mikołaja Zebrzydowskiego.
Film został dedykowany pamięci 30 pensjonariuszy zamordowanych w ramach Aktion T4. Dekret został wydany przez Hitlera 21 września 1939 roku, aby osobom nieuleczalnie chorym zapewnić "łaskawą śmierć". 23 czerwca 1942 roku około południa pacjenci Szpitala Bonifratrów w Zebrzydowicach zostają wywiezieni przez Niemców w nieznaną stronę do obozu Auschwitz- Birkenau...
Pokaz filmu odbędzie się w Konwencie w Zebrzydowicach po Mszach św. 26 i 27 maja 2018 roku.
WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS