Pomóż odpalić busa..
Pomóż odpalić busa..
2017-11-05

Kochani Przyjaciele!!! Dzisiaj chcemy podzielić się z Wami bardzo dobrą wiadomością! Zbiórka na busa rozkręca się! Na nasze konto wpłynęło w sumie 2750 zł. Szczególnie dziękujemy tym, którzy nas wsparli wpłacając pieniądze !!! ❤ Dziękujemy także wszystkim, którzy udostępniają nasze posty. Jednocześnie prosimy o dalsze udostępnienia i oczywiście wpłaty na konto

czytaj dalej

Zapraszamy na Dożynki!!!
Zapraszamy na Dożynki!!!
2017-09-07

Serdecznie zapraszamy Państwa na szóste już Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się w Konwencie Bonifratrów 9 września 2017 roku. W programie imprezy wiele atrakcji: warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne, projekcja filmu o Mikołaju Zebrzydowskim oraz wystawa prac konkursowych "Sen o Kalwarii". Pasjonatów wojskowości zachęcamy do obejrzenia niezwykłego widowiska historycznego pn. "Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku". Zapraszamy do wspólnej biesiady!

czytaj dalej

Zapraszamy na VI Dożynkowe Spotkanie Integracyjne!
Zapraszamy na VI Dożynkowe Spotkanie Integracyjne!
2017-08-29

Konwent Bonifratrów pw. Św. Floriana w Zebrzydowicach zaprasza Państwa na VI Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się dnia 9 września 2017 r. Jest to cykliczna impreza współfinansowana ze środków PFRON w ramach konkursu „Aktywność i wiedza” oraz środków Gmina Kalwaria Zebrzydowska, skierowana do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z terenu województw małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego.

czytaj dalej

Premiera filmu
Premiera filmu "Sen o Kalwarii"
2017-05-26

Zapraszamy na półgodzinną projekcję naszego filmu do Konwentu w Zebrzydowicach w niedzielę 28 V po Mszach św. czyli o godz. 7.20, 10.20, 18.45
Film powstał z okazji 400 - lecia Kalwarii Zebrzydowskiej i nie należy go traktować jako rekonstrukcji historycznej wydarzeń, lecz jako poszukiwanie motywów lokacji miasta około 1617 r.
Powstał on w ramach projektu pn. Zebrzydowski 2017, którego zasadniczym celem jest budowa Mostów Miłosierdzia. Wzięliśmy w nim udział my :-) , mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, nasi koledzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej, bracia, pracownicy i wolontariusze Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach.
Projekt Zebrzydowski 2017 realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i wielu przyjaciół Konwentu.

czytaj dalej

Jak tworzyliśmy
Jak tworzyliśmy "Sen o Kalwarii"...
2017-05-23

"SEN O KALWARII" - nasz film. Obejrzyjcie zdjęcia z przygotowań i planu. Udział w filmie był dla nas szczególnym przeżyciem ponieważ byliśmy aktorami, tworzyliśmy rekwizyty i kostiumy. Bardzo zżyliśmy się z panem Piotrem Piechą, naszym mentorem, aktorem Teatru Ludowego, któremu serdecznie dziękujemy za wspólne poniedziałki! Dziękujemy także księdzu Tomaszowi Szarlińskiemu za wspaniały pomysł i zaangażowanie nas w całe przedsięwzięcie!

czytaj dalej

Wycieczka do Pszczyny
Wycieczka do Pszczyny
2017-02-13

W tamtym tygodniu byliśmy na wycieczce w Pszczynie. Zwiedziliśmy zamek i skansen. Nie obyło się też bez przystanku w pizzerii ;-)

czytaj dalej

XXV Światowy Dzień Chorego w Konwencie
2017-02-02

W sobotę 11 lutego 2017 o godz. 18.00 w naszym Konwencie odbędzie się Msza Św. z okazji Wspomnienia Matki Bożej z Lourdes oraz XXV Światowego Dnia Chorego połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Tegoroczny, jubileuszowy Dzień Chorego obchodzony będzie pod hasłem "Zadziwienie tym, co czyni Bóg: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny..." (Łk 1, 49). Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS