Majówka u Bonifratrów
Majówka u Bonifratrów
2018-06-01

W dniach 26 i 27 maja 2018roku zorganizowana została " Majówka u Bonifratrów".
Przedstawiamy krótką relację z majówki. Pierwszą częścią wieczoru była premiera "Zebrzydowskich sianokosów", następnie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w projekt oraz refleksje po obejrzeniu filmu. Kolejnym punktem programu było odprawienie majówki w ogrodzie pod figurą Maryi. Po zakończonej majówce został poświęcony nowy bus dla DPS w Zebrzydowicach. Całość zakończyła się Mszą św.

czytaj dalej

W czasie wolnym
W czasie wolnym
2018-06-01

Aby każdy dzień mijał przyjemnie i atrakcyjnie prowadzone są zajęcia w pracowni animacji czasu wolnego. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie tj. zajęcia kreatywne, plastyczne,kulinarne, teatralne, ruchowe, liczne wycieczki i wyjazdy. Pracownia ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których nigdy nie brakuje . Pasja Pani Lucynki powoduje, że panowie nie marnują czasu, aktywnie uczestnicząc rozwijają swoje zainteresowania.

czytaj dalej

Letnia Olimpiada
Letnia Olimpiada
2018-05-22

15 maja 2018 r, jak co roku, zgodnie z tradycją w Naszym Domu została zorganizowana LETNIA OLIMPIADA. Wszyscy chętni mieszkańcy brali udział w przygotowanych przez Panią Iwonkę konkurencjach sportowych tj. biegi, rzut piłką lekarską, tor przeszkód i rzuty do celu. Imprezie towarzyszyła w pełni sportowa atmosfera, a do ruchu zagrzewała muzyka. Wszyscy byli wspaniali i zostali wyróżnieni, jednak I miejsce przypadło Zbigniewowi Krężelokowi, II miejsce- Mariuszowi Sikorze i III miejsce Józefowi Nowickiemu. Wszystkim serdecznie gratulujemy. !!

czytaj dalej

Mali aktorzy
Mali aktorzy
2018-05-22

To miło, gdy możemy brać udział w spotkaniach z kulturą. Wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej nasi mieszkańcy Domu Pomocy mieli możliwość oglądać przedstawienie teatralne pt. "Ładna, duża bestia" . Aktorami byli uczniowie Grupy Teatralnej z Parafii w Zebrzydowicach. Serdecznie im dziękujemy za przybycie i piękne, pełne morału przedstawienie.

czytaj dalej

Wycieczka do Zakopanego
Wycieczka do Zakopanego
2018-05-15

9 maja 2018 roku mieszkańcy Domu Pomocy podziwiali piękno naszych polskich gór. Wraz z Panią Lucynką, Panią Iwoną i Panem Markiem pokonywali górskie szlaki.
Przeszli długą drogę spacerując Rusinową Polaną, uczestniczyli we Mszy św na Wiktorówkach, zobaczyli skocznie.
Piękna pogoda, dobre humory i pyszny obiad... Czego chcieć więcej?

czytaj dalej

ZEBRZYDOWSKIE SIANOKOSY
ZEBRZYDOWSKIE SIANOKOSY
2018-05-15

Na terenie Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach, z udziałem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pracowników został nakręcony film pt. "Zebrzydowskie Sianokosy". Realizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Dobroczynne im. Mikołaja Zebrzydowskiego.
Film został dedykowany pamięci 30 pensjonariuszy zamordowanych w ramach Aktion T4. Dekret został wydany przez Hitlera 21 września 1939 roku, aby osobom nieuleczalnie chorym zapewnić "łaskawą śmierć". 23 czerwca 1942 roku około południa pacjenci Szpitala Bonifratrów w Zebrzydowicach zostają wywiezieni przez Niemców w nieznaną stronę do obozu Auschwitz- Birkenau...
Pokaz filmu odbędzie się w Konwencie w Zebrzydowicach po Mszach św. 26 i 27 maja 2018 roku.
WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

czytaj dalej

Dzień otwarty
Dzień otwarty
2018-05-15

Nasz Dom jest otwarty dla każdego, kto tylko chce spędzić trochę czasu z mieszkańcami. W pierwszych dniach maja zorganizowany został Dzień Otwarty, na który przybyli uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Stanisławiu Dolnym. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna i miła atmosfera, liczne rozmowy, dyskusje i wzajemna pomoc w czasie wypieku pysznych ciasteczek sprawiły, że każdy poczuł się spełniony.

czytaj dalej

Podziękowania
Podziękowania
2018-05-14

Wszyscy mieszkańcy Domu Pomocy wraz z pracownikami i całym zapleczem administracyjnym składają z głębi serca płynące podziękowania za okazane serce i ofiarność. Dzięki tak wielkiej pomocy mogliśmy zakupić nowego busa do przewozu osób niepełnosprawnych, który będzie nam służył do niezbędnych wyjazdów i przemieszczania się po naszym powiecie.
Bus został zakupiony z datków i częściowo dofinansowany z funduszy PFRON.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom z daleka i bliska .

czytaj dalej

Czas relaksu
Czas relaksu
2018-05-14

Pracownicy DPS wraz z Ojcem Przeorem Damianem w kwietniu jednocześnie odpoczywali i zwiedzali polskie miasta. Na wyjeździe integracyjnym odwiedzili piękny Zamość, królewski Lublin i sielankowy Kozłówek. Był to wspaniały czas relaksu i bliskie spotkanie z historią .

czytaj dalej

Ruch to zdrowie
Ruch to zdrowie
2018-05-07

Sezon spacerowy rozpoczęty. Korzystając z pogody z kijkami w rękach nasi panowie jednocześnie zwiedzają i poprawiają swoją kondycję.. Zaliczyli wyprawy w okolicach Zebrzydowic, Kalwarii i Wadowic. Panowie jesteście wielcy !!!!

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS