Dzień Kobiet
Dzień Kobiet
2018-03-13

Dnia 8 marca w naszym domu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Każda z pań otrzymała kwiatka zrobionego z cukierków, oraz mufinkę tzn. ciastko. Było barwnie i wesoło. Prezenty rozdawali mieszkańcy naszego domu. Składając życzenia wszystkie Panie były zadowolone, a na nasze wezwanie odpowiedziały uśmiechem, co było dla nas wzruszające. Wzbudziło to w nas zachwyt. Serdecznie dziękujemy naszym drogim Paniom za trud , opiekę i że zawsze są przy nas.
Autor Krzysztof Majcherczyk

czytaj dalej

Wykład dotyczący raka jelita grubego
2018-02-23

Program profilaktyki raka jelita grubego u osób 50+
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Wszystko co powinieneś wiedzieć o raku jelita grubego
Otwarty bezpłatny wykład:
27 lutego, godz.15.00
Zebrzydowice 1, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska 1
KONWENT ZAKONU BONIFRATRÓW

Pamiętaj! Wczesne wykrycie pozwala wyleczyć 95 proc. chorych To jedyna okazja, aby dając tak niewiele (chwilę wolnego czasu), zrobić dla swojego zdrowia tak wiele
Szczegóły: pon -pt. godz. 8 -14 – tel. 12 6229351www. zeromski-szpital.pl

czytaj dalej

Karnawał 2018
Karnawał 2018
2018-02-13

Czas karnawału to czas zabawy, który niestety dobiega końca. Była to dobra okazja do wspólnych spotkań, integracji oraz współpracy między placówkami. Mieszkańcy naszego Domu bawili się w tym roku na zabawach w Domu Pomocy w Bulowicach, Izdebniku i Wadowicach. Nie obeszło się też bez zabawy w naszym Domu, gdzie głównym didżejem był Pan Grzegorz.

czytaj dalej

Zima, zima, zima...
Zima, zima, zima...
2018-02-10

Od niedawna zawitała u nas piękna, śnieżna i słoneczna zima. Korzystając z pogody wychodzimy na zewnątrz, aby wspólnie z uśmiechem spędzić czas na śniegu. Liczne atrakcje tj. lodowisko, lepienie bałwana, bitwa na śnieżki, saneczki i ognisko - to wszystko sprawia, że wcale nam się nie nudzi. Nasze Panie dbają o to i za to serdecznie im dziękujemy.

czytaj dalej

Wieczornica
Wieczornica
2018-01-29

23 stycznia 2018roku w godzinach popołudniowych w Reflektarzu braliśmy udział w tzw. Wieczornicy. Było to bardzo uroczyste spotkanie, w którym brała udział pani Dyrektor Renata Mikołajek i pani Kierownik Katarzyna Głowacz , Przeor Damian Wasylewicz, zaprzyjaźnieni wolontariusze , opiekunowie z podopiecznymi naszego Domu Pomocy. Pani Dyrektor wyraziła słowa uznania za bezinteresowny wkład pracy i zaangażowanie na rzecz mieszkańców Domu. Serdecznie podziękowała za każdą chwilę, która wywołuje uśmiech na twarzach naszych panów. Pani Kasia rozdała wolontariuszom zasłużone dyplomy i podarki. Dalsza część spotkania upłynęła w atmosferze świątecznego, wspólnego czytania wierszy i kolędowania. Nie obyło się bez poczęstunku, który każdemu bardzo smakował.

Dzięki otwartym sercom i takim ludziom jak Wy w Naszym Domu możemy dostrzec promyki słońca.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemyczytaj dalej

Zajęcia komputerowe
Zajęcia komputerowe
2018-01-29

W ramach projektu Nasz Wspólny Dom w każdy poniedziałek i wtorek prowadzone są zajęcia komputerowe. Realizowane zadania rozwijają umiejętności obsługi laptopa a zarazem poszerzają zainteresowania uczestników. Na zajęciach każdy ma możliwość wyszukania informacji w internecie, korzystania z serwisów informacyjnych, redagowania i pisania krótkich tekstów, tworzenia prezentacji. Miła atmosfera i wzajemna życzliwość sprawiają że chętnych przybywa. Panowie zawsze punktualnie i w komplecie meldują się na swych stanowiskach.

czytaj dalej

Piękny Nasz Dom
Piękny Nasz Dom
2018-01-22

W naszym Domu panuje świąteczna atmosfera. W każdym kącie można dostrzec piękne świąteczne dekoracje, począwszy od drobnych stroików a skończywszy na migocących choinkach.

czytaj dalej

Pożegnanie
Pożegnanie
2018-01-15

Pani Jasia Wrona odeszła na zasłużoną emeryturę. Mieszkańcy oraz współpracownicy serdecznie dziękują za całe dobro, które wniosła do Dps. Dziękujemy Pani Jasiu!!!

czytaj dalej

Nasi przyjaciele
Nasi przyjaciele
2018-01-15

Pomimo, że nasi mieszkańcy są daleko od swych bliskich, to jednak jest ktoś kto o nich pamięta. To zaprzyjaźnieni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stanisławiu Dolnym, którzy systematycznie odwiedzają nas od września. Korzystając ze świątecznego nastroju, wolontariusze przybyli aby umilić i spędzać z nami swój wolny czas . Największym przeżyciem było jednak wspólne kolędowanie. Niekończące się rozmowy wywołały radość i uśmiech na twarzach nie jednego domownika.

czytaj dalej

Wigilijnie
Wigilijnie
2017-12-29

24 grudnia wszyscy mieszkańcy Domu spotkali się przy wigilijnym stole aby przywitać nowo narodzone Dzieciątko Jezus. Nie obyło się bez życzeń i łamania opłatkiem. Wśród bliskich, w ten wigilijny wieczór chwile radości przeplatały się ze wzruszeniem. Pod choinką czekały natomiast prezenty, za które serdecznie dziękujemy.

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS