Pożegnanie
Pożegnanie
2018-01-15

Pani Jasia Wrona odeszła na zasłużoną emeryturę. Mieszkańcy oraz współpracownicy serdecznie dziękują za całe dobro, które wniosła do Dps. Dziękujemy Pani Jasiu!!!

czytaj dalej

Nasi przyjaciele
Nasi przyjaciele
2018-01-15

Pomimo, że nasi mieszkańcy są daleko od swych bliskich, to jednak jest ktoś kto o nich pamięta. To zaprzyjaźnieni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stanisławiu Dolnym, którzy systematycznie odwiedzają nas od września. Korzystając ze świątecznego nastroju, wolontariusze przybyli aby umilić i spędzać z nami swój wolny czas . Największym przeżyciem było jednak wspólne kolędowanie. Niekończące się rozmowy wywołały radość i uśmiech na twarzach nie jednego domownika.

czytaj dalej

Wigilijnie
Wigilijnie
2017-12-29

24 grudnia wszyscy mieszkańcy Domu spotkali się przy wigilijnym stole aby przywitać nowo narodzone Dzieciątko Jezus. Nie obyło się bez życzeń i łamania opłatkiem. Wśród bliskich, w ten wigilijny wieczór chwile radości przeplatały się ze wzruszeniem. Pod choinką czekały natomiast prezenty, za które serdecznie dziękujemy.

czytaj dalej

Mikołaj przychodzi do każdego
Mikołaj przychodzi do każdego
2017-12-11

Święty Mikołaj nie zapomniał o nas. W nocy po cichutku wszedł do naszego domu i każdemu zostawił prezent przy łóżku. Rano to dopiero była niespodzianka. Każdy z uśmiechem jak najszybciej wstawał aby rozpakować swój prezent. Radości było mnóstwo. Dopełnieniem dnia były odwiedziny świętego Mikołaja, który w drodze powrotnej zapukał aby uścisnąć dłoń i obdarować jeszcze prezentami pozostałych podopiecznych.
Święty Mikołaju zapraszamy za rok , a dziś z serca dziękujemy za podarki.

czytaj dalej

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
2017-11-27

20 listopada w naszym Domu obchodziliśmy Andrzejki, na które przybyli zaprzyjaźnieni wolontariusze z opiekunem ze Stanisławia Dolnego. Zabawie w rytmie Disco Polo towarzyszyły tradycyjnie wróżby, przede wszystkim lanie wosku cieszyło się dużym powodzeniem. W tym dniu obchodziliśmy imieniny naszych Andrzejów i Januszów, którzy z rąk Pani Dyrektor otrzymali prezenty. Wspólna zabawa, tańce, wróżby i smaczny poczęstunek sprawił, że impreza okazała się niezapomnianym wrażeniem.

czytaj dalej

WSPÓLNE CZYTANIE
WSPÓLNE CZYTANIE
2017-11-27

W listopadowy poranek zawitał do nas Gość, z książką w ręku. To pani Celinka z Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej wprowadziła nas w nastrój poetycki. Przy nakrytym stole i migoczącym płomieniu czytaliśmy "Panią Twardowską" A. Mickiewicza. Każdy miał możliwość przeczytać fragment książki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

czytaj dalej

SZYJEMY...
SZYJEMY...
2017-11-27

W każdy wtorek Pani Dorotka wraz ze swoją grupą projektuje i szyje małe cuda. Na zajęciach krawieckich każdy uczestnik rozwija swój talent .
Oprócz bajkowych postaci, dominującym motywem są anioły. Teraz pojechały na wystawę do Wadowic lecz wrócą na kiermasz świąteczny.

czytaj dalej

Nasze prace na wystawie w Wadowicach
Nasze prace na wystawie w Wadowicach
2017-11-21

To już nowa tradycja! Podopieczni Domów Pomocy Społecznej po raz kolejny zaprezentowali swoje prace w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Ta wystawa ma duszę i serce!

7 listopada 2017 r. w naszej bibliotece miał miejsce wernisaż wystawy prac plastycznych pensjonariuszy DPS- ów z terenu powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego. W otwarciu ekspozycji uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, opiekunowie, terapeuci oraz sami artyści. W sumie kilkadziesiąt osób.

Ekspozycję można obejrzeć do 2 grudnia. Zapraszamy, bo naprawdę warto!

czytaj dalej

Pomóż odpalić busa..
Pomóż odpalić busa..
2017-11-05

Kochani Przyjaciele!!! Dzisiaj chcemy podzielić się z Wami bardzo dobrą wiadomością! Zbiórka na busa rozkręca się! Na nasze konto wpłynęło w sumie 2750 zł. Szczególnie dziękujemy tym, którzy nas wsparli wpłacając pieniądze !!! ❤ Dziękujemy także wszystkim, którzy udostępniają nasze posty. Jednocześnie prosimy o dalsze udostępnienia i oczywiście wpłaty na konto

czytaj dalej

Zapraszamy na Dożynki!!!
Zapraszamy na Dożynki!!!
2017-09-07

Serdecznie zapraszamy Państwa na szóste już Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się w Konwencie Bonifratrów 9 września 2017 roku. W programie imprezy wiele atrakcji: warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne, projekcja filmu o Mikołaju Zebrzydowskim oraz wystawa prac konkursowych "Sen o Kalwarii". Pasjonatów wojskowości zachęcamy do obejrzenia niezwykłego widowiska historycznego pn. "Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku". Zapraszamy do wspólnej biesiady!

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS