"Nasz Wspólny Dom"
2018-09-10

"Nasz wspólny Dom” to projekt skierowany do 60 mieszkańców naszego Domu. Zaplanowane w nim działania mają na celu aktywne włączanie naszych mieszkańców w tworzenie miejsca, w którym świadczona jest nie tylko całodobowa opieka instytucjonalna, ale przede wszystkim dokonuje się stały rozwój i zwiększenie samodzielności naszych podopiecznych. Do tego procesu niezbędne jest dodatkowe wsparcie naszej bieżącej działalności. Dlatego realizujemy projekt współfinansowany ze środków PFRON, aby stworzyć dla naszych podopiecznych miejsce jak najbardziej zbliżone do warunków życia rodzinnego. Przyjazne środowisko Domu tworzą przede wszystkim ludzie i dokonujące się w nich pozytywne ustawiczne zmiany zachodzące w świadomości, nabywaniu nowych umiejętności, kształtowaniu postaw, wzrostu ich autonomii. Działania te dążą do głównego celu – poprawie codziennego funkcjonowania beneficjentów i zwiększeniu komfortu ich życia.

czytaj dalej

Grillowanie
Grillowanie
2018-07-24

24 lipca obchodziliśmy solenizantów lipcowych przy wspólnym grillu i muzyce biesiadnej. Piękna, słoneczna pogoda, pieczone kiełbaski i warzywna przysmaki sprawiły, że wszyscy bardzo miło spędzili czas.

czytaj dalej

Wczasy nad morzem
Wczasy nad morzem
2018-06-26

W dniach od 12 do 22 czerwca 2018 roku podopieczni naszego Domu odpoczywali i relaksowali się w Darłówku na turnusie rehabilitacyjnym. Każdy uczestnik w czasie pobytu korzystał z zabiegów leczniczych, spacerów i plażowania. Niezapomniane wrażenia pozostawiła jednak wycieczka i zwiedzanie Śledziowej Zagrody oraz rejs statkiem po Bałtyku.Wieczorami natomiast wspólne grillowanie, śpiewanie i zabawy taneczne sprawiały, że można było zapomnieć o zwykłej codzienności.

czytaj dalej

Reprezentujemy nasz Dom w Konarach
Reprezentujemy nasz Dom w Konarach
2018-06-25

19 czerwca 2018roku przedstawiciele Naszego Domu brali udział w Małopolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych w Konarach. Impreza na szczeblu wojewódzkim cieszy się dużą popularnością i jesteśmy dumni, że mogliśmy również w niej uczestniczyć. Liczne atrakcje i konkurencje dawały możliwości nie tylko wykazania się swoimi umiejętnościami ale również zmotywowały do rozwijania nowych zainteresowań. Pan Mirosław i Grzegorz uczestniczyli w warsztatach mydlarskich, w czasie których powstały piękne kolorowe mydła- prawdziwe dzieła sztuki. W zawodach sportowych brali natomiast udział Panowie: Krzysztof, Stanisław, Michał i Zbigniew. Okazali się oni bardzo dobrym zespołem w przeciąganiu liny. W tym dniu wszyscy wrócili do Domu z dyplomami, nagrodami i oczywiście z medalami. Serdecznie gratulujemy Panom.

czytaj dalej

Wycieczka do ZOO
Wycieczka do ZOO
2018-06-25

Na początku czerwca, korzystając z pięknej słonecznej pogody, jedenastu mieszkańców Domu Pomocy odwiedziło krakowskie ZOO. Była to wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń i zostanie zapamiętana jeszcze na długo.

czytaj dalej

Majówka u Bonifratrów
Majówka u Bonifratrów
2018-06-01

W dniach 26 i 27 maja 2018roku zorganizowana została " Majówka u Bonifratrów".
Przedstawiamy krótką relację z majówki. Pierwszą częścią wieczoru była premiera "Zebrzydowskich sianokosów", następnie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w projekt oraz refleksje po obejrzeniu filmu. Kolejnym punktem programu było odprawienie majówki w ogrodzie pod figurą Maryi. Po zakończonej majówce został poświęcony nowy bus dla DPS w Zebrzydowicach. Całość zakończyła się Mszą św.

czytaj dalej

W czasie wolnym
W czasie wolnym
2018-06-01

Aby każdy dzień mijał przyjemnie i atrakcyjnie prowadzone są zajęcia w pracowni animacji czasu wolnego. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie tj. zajęcia kreatywne, plastyczne,kulinarne, teatralne, ruchowe, liczne wycieczki i wyjazdy. Pracownia ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których nigdy nie brakuje . Pasja Pani Lucynki powoduje, że panowie nie marnują czasu, aktywnie uczestnicząc rozwijają swoje zainteresowania.

czytaj dalej

Letnia Olimpiada
Letnia Olimpiada
2018-05-22

15 maja 2018 r, jak co roku, zgodnie z tradycją w Naszym Domu została zorganizowana LETNIA OLIMPIADA. Wszyscy chętni mieszkańcy brali udział w przygotowanych przez Panią Iwonkę konkurencjach sportowych tj. biegi, rzut piłką lekarską, tor przeszkód i rzuty do celu. Imprezie towarzyszyła w pełni sportowa atmosfera, a do ruchu zagrzewała muzyka. Wszyscy byli wspaniali i zostali wyróżnieni, jednak I miejsce przypadło Zbigniewowi Krężelokowi, II miejsce- Mariuszowi Sikorze i III miejsce Józefowi Nowickiemu. Wszystkim serdecznie gratulujemy. !!

czytaj dalej

Mali aktorzy
Mali aktorzy
2018-05-22

To miło, gdy możemy brać udział w spotkaniach z kulturą. Wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej nasi mieszkańcy Domu Pomocy mieli możliwość oglądać przedstawienie teatralne pt. "Ładna, duża bestia" . Aktorami byli uczniowie Grupy Teatralnej z Parafii w Zebrzydowicach. Serdecznie im dziękujemy za przybycie i piękne, pełne morału przedstawienie.

czytaj dalej

Wycieczka do Zakopanego
Wycieczka do Zakopanego
2018-05-15

9 maja 2018 roku mieszkańcy Domu Pomocy podziwiali piękno naszych polskich gór. Wraz z Panią Lucynką, Panią Iwoną i Panem Markiem pokonywali górskie szlaki.
Przeszli długą drogę spacerując Rusinową Polaną, uczestniczyli we Mszy św na Wiktorówkach, zobaczyli skocznie.
Piękna pogoda, dobre humory i pyszny obiad... Czego chcieć więcej?

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS